Instytut Nauk Technicznych > Aktualności > Seminarium_24.11.2022 r.

Seminarium_24.11.2022 r.

Od 21 do 25 listopada bieżącego roku Instytut Nauk Technicznych gościł pracowników naukowych z Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej z Czeskich Budziejowic (Republika Czeska).

24 listopada odbyło się Seminarium, na którym przestawiono następujące referaty:

Ing. Iveta Kmecová, PhD.

Zarządzanie czasem – ważna umiejętność menedżerska prowadząca do efektywności osobistej

Efektywne zarządzanie czasem odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Ing. Iveta Kmecová stwierdziła, iż w wyniku udanego skorygowania naszego zarządzania czasem, zyskamy więcej czasu, energii oraz porządku w naszym życiu. Zatem „sztuka” efektywnego zarządzania czasem staje się coraz bardziej niezbędna dla każdego człowieka. Ważne jest, abyśmy żyli i doświadczali piękna „zrównoważonego” życia. Umiejętność „kierowania sobą” jest ważna w pracy zawodowej i w życiu osobistym, ponieważ „przenika” całe nasze życie i wyznacza określone reguły działania.

PaedDr. Ing. Daniel Kučerka, PhD.

Stanowiska dydaktyczne i ich wykorzystanie w praktyce

PaedDr. Ing. Daniel Kučerka omówił założenia oraz modele interaktywnej edukacji technicznej w szczególności wspartej technologiami mobilnymi oraz zintegrowanymi stanowiskami dydaktycznymi. Scharakteryzował modele interaktywnej edukacji technicznej w kontekście wymagań nauczyciela pracującego z technologiami cyfrowymi. Przedstawił także modele szkoleniowe dla wybranych zawodów oraz wybrane aspekty edukacji technicznej wspartej technologiami mobilnymi.