Instytut Nauk Technicznych > Aktualności >

27 maja br. w ramach współpracy Instytutu Nauk Technicznych z firmą CBC Poland dla studentów kierunku Inżynieria bezpieczeństwa prowadzone były zajęcia z monitoringu wizyjnego,
na których omówiono wszelkie aspekty systemów VSS (Video Surveillance Systems).

Na spotkaniu ze studentami omówiono zagadnienia związane z kamerami, przetwarzaniem, transmisją obrazu, termowizją oraz inteligentną analityką wideo.
Studenci mieli możliwość zapoznania się nie tylko z teorią, ale również z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi we współczesnych systemach wideo monitoringu
na przykładzie japońskiej marki GANZ Security, które posłużyły do wykonania określonych ćwiczeń konfiguracyjnych i testowych.
Przy użyciu kamer wideo oraz termowizji i analityki wideo, przeprowadzono eksperymentalne próby automatycznej detekcji intruza.
Ćwiczenia miały na celu przybliżenie studentom możliwości praktycznych zastosowań nowoczesnych technologii w inżynierii bezpieczeństwa.