Instytut Nauk Technicznych > Aktualności >

w związku z wizytą w naszym Instytucie gości z Uniwersytetu DTI z Dubnicy nad Vahom 19.05  Pan prof. PaedDr. Ing. Roman Hrmo, PhD., MBA, ING-PAED IGIP wygłosił referat zatytułowany System kształcenia nauczycieli techniki w Republice Słowackiej.

Profesor omówił wybrane problemy kształcenia technicznego uwzględniając różne etapy edukacji. W sposób szczególny poddał analizie wyniki badań prowadzonych w celu wypracowania dobrych praktyk. Omówił między innymi Zasadę Pareto analizy ryzyka, której zastosowanie do badań pozwoliło wskazać na te obszary edukacji akademickiej, które można  określić jako „słabe strony”.

W badaniu brano pod uwagę takie grupy czynników i ich atrybuty, które zdaniem badanych pozwalają na stosunkowo obiektywną i dokładną ocenę poziomu ryzyka różnorakich problemów edukacyjnych.

Pan Profesor Roman Hrmo przedstawił przykładowe wyniki badań, z których wnioski prowadzą do poprawy jakości kształcenia, dzięki odpowiednim modyfikacjom dokonywanym w szkołach różnych szczebli, także w uczelniach wyższych.

Dziękujemy serdecznie pracownikom oraz studentom za udział w tym wydarzeniu!