Instytut Nauk Technicznych > Aktualności >

z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 maja 2022 r. odszedł prof. dr hab. inż. Józef Żmija emerytowany profesor, długoletni pracownik Instytutu Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Niezwykle mądry, prawy i pracowity człowiek. Uczony o rozległej wiedzy, wielkim doświadczeniu, ogromnym autorytecie, uznanym w kraju i świecie dorobku naukowym.
Autor wielu publikacji, patentów i dzieł naukowych z dziedziny fizyki i chemii stałych i ciekłych kryształów. Twórca szkoły fizyki, chemii i technologii kryształów.
Wychowawca i mentor studentów, licznych kadr naukowych i inżynierskich.

Msza Święta w intencji Śp. Prof. dr hab. inż. Józefa Żmii oraz w intencji wszystkich zmarłych pracowników z Instytutu Nauk Technicznych, odbędzie się w dniu 29.05.2022 r. o godz. 12:00 w Parafii Błogosławionej Anieli Salavy w Krakowie, ul.Kijowska 29.