Instytut Nauk Technicznych > Aktualności >

Dyrekcja INT podpisała umowę o współpracy w zakresie badań i nauczania z firmą POLON-ALFA S.A., największym polskim producentem systemów sygnalizacji pożarowej i aparatury dozymetrycznej oferującą swoje produkty zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych.

W ramach współpracy planujemy organizowanie seminariów, warsztatów i konferencji naukowych a także staży pracowników naukowych i praktyk studentów kierunku Inżynieria bezpieczeństwa. Współpraca z firmą POLON-ALFA S.A. rozpocznie się w nadchodzącym semestrze letnim od przedstawienia studentom kierunku Inżynieria bezpieczeństwa zarówno bazy aparaturowej firmy jak i ćwiczeń pokazowych na tym sprzęcie.

Firma POLON-ALFA w 1956 roku opracowała a następnie rozpoczęła produkcję aparatury do pomiarów promieniowania jonizującego. Po kilku latach profil produkcji rozszerzony został o urządzenia do wykrywania i sygnalizowania pożaru. Produkcja kompletnych systemów sygnalizacji pożarowej, w skład których wchodzą centrale, czujki, ręczne ostrzegacze oraz akcesoria stanowi do dziś główny zakres działalności firmy. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni blisko sześćdziesięciu lat sprawiło, że z pełną odpowiedzialnością możemy chronić wszystko to, co dla naszych klientów najcenniejsze – głosi maksyma firmy.

Doświadczenie i profesjonalizm załogi, w połączeniu z nowoczesną technologią i wdrożonym już w 1998 roku Systemem Zapewnienia Jakości ISO 9001 gwarantują wysoką jakość urządzeń sygnowanych logo POLON-ALFA. Wszystkie produkty wytwarzane w firmie poddawane są certyfikacji na zgodność z normami europejskimi i posiadają 5-letnią gwarancję. Potwierdzeniem gwarantowanej najwyższej jakości całej produkcji jest również nadanie firmie

„natowskiego” kodu podmiotu gospodarki narodowej oraz uzyskanie koncesji na wytwarzanie urządzeń dla potrzeb obronności kraju.

Firma POLON-ALFA z powodzeniem konkuruje z czołówką światowych producentów systemów sygnalizacji pożarowej i aparatury dozymetrycznej. Najwyższej klasy specjaliści z działu konstrukcyjnego preferują indywidualne podejście do każdego Klienta. Urządzenia produkowane przez POLON-ALFA w całości bazują na własnych rozwiązaniach.