Instytut Nauk Technicznych > Aktualności > Umowa o współpracy

Umowa o współpracy

22 czerwca br. w Instytucie Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie podpisano umowę o współpracy w zakresie edukacji dzieci i młodzieży z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest instytucją kultury Województwa Małopolskiego, której celem jest wspieranie edukacji poprzez wspólne eksperymentowanie. W 2022 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego powstanie budynek z wystawą stałą o człowieku, 6 laboratoriami i salą konferencyjną. Wokół obiektu będzie 296 drzew, edukacyjny plac zabaw z eksponatami plenerowymi oraz aleja odkryć naukowych. Na dachu będzie zielony dach.”

Współpraca ta będzie również obejmowała wymianę doświadczeń obu instytucji w obszarze nauk technicznych i inżynieryjnych. Efektem współpracy naszego Instytutu z Cogiteonem będą ciekawe zajęcia edukacyjne (włącznie z majsterkowaniem), konkursy i olimpiady twórczości technicznej.